Do dyspozycji mieszkańców są sale: widowiskowa, edukacyjna, muzyczna i plastyczna oraz świetlica. W sumie, powierzchnia użytkowa klubu liczy 160 mkw.

Dla dzieci i młodzieży

W ofercie Klubu Zbydniowice znajdziemy propozycje dla każdej grupy wiekowej. Z myślą o najmłodszych działa „Zabawialnia”, czyli ciekawa alternatywa dla przedszkola. Maluchy w wieku od 3 do 6 lat mogą tu skorzystać z zajęć plastyczno-manualnych, ruchowo-tanecznych, jak również gimnastyki sportowej i korekcyjnej.

Dla starszych dzieci oraz nastolatków przewidziano zajęcia plastyczne, teatralne oraz taneczne: balet, taniec nowoczesny i zumbę kids. Można także zapisać się na zajęcia muzyczne: naukę gry na gitarze lub pianinie oraz lekcje śpiewu. Na zajęciach z tenisa stołowego i kung-fu będą mile widziani ci, którzy lubią ruch i aktywne spędzanie wolnego czasu.

W Klubie Zbydniowice uczniowie korzystają z zajęć edukacyjnych, wspomagających szkolne postępy. Do wyboru są lekcje języków obcych – angielskiego i niemieckiego –  oraz matematyki. Atutem jest możliwość wyboru zajęć w dwójkach, trójkach lub w grupie.

Ponadto, klub oferuje zajęcia i wycieczki w ramach ferii zimowych i w okresie wakacyjnym. Istnieje również możliwość wynajmu sali na urodziny artystyczne dla dzieci wraz z animatorem.

Dla rodzin

Do udziału w aktywnościach organizowanych w Klubie Zbydniowice serdecznie zapraszamy również rodziny, które mogą skorzystać z wielu elementów naszej oferty na preferencyjnych warunkach. Honorujemy Krakowską Kartę Rodzinną 3+ (KKR3+) oraz Krakowską Kartę Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem (KKRN, Karta dla Rodziny “N”). Obie karty to systemy ulg, przywilejów i uprawnień dla ich posiadaczy, funkcjonujące tylko w gminie miejskiej Kraków.

Krakowska Karta Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem uprawnia rodziców, dzieci niepełnosprawne i ich pełnosprawne rodzeństwo m.in. do 50 proc. zniżki w miejskich instytucjach kultury. Kartę wydaje Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia UMK, przy ul. Dekerta 24.

Krakowska Karta Rodzinna 3+ gwarantuje wiele ulg w instytucjach kultury, sklepach i punktach usługowych. Taką Kartę mogą otrzymać rodziny wielodzietne (posiadające co najmniej troje dzieci), zamieszkałe na terenie gminy Kraków, w których rodzice (rodzic) rozliczają podatek dochodowy od osób fizycznych w urzędzie skarbowym właściwym dla osoby zamieszkałej na terenie Krakowa. Kartę taką wydaje Krakowskie Centrum Świadczeń UMK, przy ul. Stachowicza 18.

Z myślą o dorosłych i seniorach

Starsi też znajdą coś dla siebie w programie Klubu Zbydniowice. Organizowane są zajęcia z języka niemieckiego i angielskiego, również z możliwością wyboru spotkań w dwójkach, trójkach lub
w grupie. Nie brakuje zajęć rekreacyjnych. Do wyboru są: aerobik, pilates oraz joga.

W klubie działa Pracownia Artystyczna dla dorosłych, gdzie podczas cotygodniowych spotkań dorośli i seniorzy mogą twórczo spędzić czas.

Klub posiada ponadto ofertę specjalnie dla mieszkańców-seniorów, zachęcającą do wspólnego spędzania czasu. W Klubie Zbydniowice seniorzy prowadzą własną grupę artystyczną – „Kołowrotek”. W swojej działalności czerpie ona z polskiego folkloru, obrzędowości i rytuału. To nie tylko teatr, ale również pieśni i tańce. Grupa tworzy autorskie przedstawienia, a przy okazji świąt przypomina o ludowych obrzędach z nimi związanych. Bierze także udział w konkursach teatralnych. „Kołowrotek” łączy zabawę z umiłowaniem do tradycyjnej sztuki i nie tylko. I jest zawsze otwarty na nowych członków! 

Seniorów zainteresowanych zajęciami zachęcamy do zaopatrzenia się w Kartę Seniora Centrum Kultury Podgórza. Umożliwia ona darmowy udział w zajęciach w ramach Klubu Seniora, a także bezpłatny lub rabatowy wstęp na wybrane wydarzenia oferowane przez CKP i jego filie. Karta obowiązuje przez dany rok kulturalny tj. od września do sierpnia kolejnego roku.

Podgórze w Kulturze

Zachęcamy do zaopatrzenia się w kartę „Podgórze w Kulturze”! Obejmuje ona darmowy lub rabatowy wstęp na wybrane przez Centrum Kultury Podgórza wydarzenia, spektakle, koncerty i imprezy we wszystkich oddziałach. Karta jest przyznawana na dany rok kulturalny.
Klub Zbydniowice - taniec współczesny
Klub Zbydniowice - taniec współczesny
Klub Zbydniowice - lekcja gry na pianinie
Klub Zbydniowice - aerobik
Klub Zbydniowice - aerobik
Klub Zbydniowice
Klub Zbydniowice

Klub Zydniowice

1 /

Na skróty

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej.